Stiga SBC 252 D

0 V
Hlučnost
116 dB
Nastavitelná rukojeť

• , zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• silný motor, dobrý poměr cena/výkon

0 V
Hlučnost
116 dB
Nastavitelná rukojeť

Nový silný model SBC 252 D s 2-taktním motorem o obsahu 51,7 ccm a výkonem 2,1 HP. Má dvojitou rukojeť a součástí stroje je strunová hlava Tap&Go se záběrem 43 cm, trojzubec a dvojitý závěsný popruh.

• , zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• silný motor, dobrý poměr cena/výkon
    • vyšší hmotnost
  • , zakoupeno v IBOCZ.cz

pekne startuje, dobre seka.dobra cena.nevyhoda-tezsi hmotnost

• , zakoupeno v Bartoš Nářadí

• silák
    • větší váha
  • , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Perfektní funkce motoru.
    • Jednoduchá a snadná obsluha.
    • Jako u všeho dnes nedostatečný návod k obsluze.

Spolehlivě funguje. Snadno se ovládá. Má patřičný výkon pro úpravu zanedbaných ploch. Dobrá značka.

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

• Jede jak tank už se těším na první sekání
  • , zakoupeno v prozahradu.cz

• Možnost zakoupení náhradních dílů.

• silný motor, nízké vybrace, relativně nízký hluk
    • ergonomie pro vyšší postavy, špatný přístup k mazání hřídele, kvalita hliníkových dílů

hledal jsem křovinořez pro vyčištění pozemku od kopřiv, šípku a náletu. Jelikož to je práce na několik víkendů, rozhodl jsem se nevyhazovat peníze za pujčování, něco si připlatit a "dělníka" pořídit. Měl jsem předchozí zkušenosti s různými modely od Husquarny a Stihlu (během studií jsem dva roky brigádně upravoval obecní zeleň) se kterými jsem byl vždy spokojen ale nechtěl jsem utratit více než 6.000Kč. V této kategorii a s výkonem 2hp+ jsem zvolil Stigu zřejmě asi jako nejlepší poměr cena výkon, ale již na první pohled mě zklamala kvalita zpracování nebo spíše "dimenzování" některých dílů. Při upínání ovládací rukojeti se mi podařilo celkem jednoduše protočit závit, což se mi povedlo ještě u upevnění pouzdra hřídele k motorové části. Otvor pro mazání hlavy je velmi úzký a standardní mazací tuba se do ní nevejde..Vyřešeno injekční stříkačkou, což není úplně pohodlné...Největší problém pro mě je ale ergonomie..měřím 198cm a nepodařilo se mi najít vhodné nastavení tak abych nemusel pracovat ve značném předklonu. Ani u jednoho předchozího křovinořezu jsem tento problém neměl. Pro příště vím, že je lepší zřejmě koupit v kameném obchodě a ergonomii si vyzkoušet.