Stiga SBC 242 D

Křovinořez STIGA SBC 242 D je vyroben speciálně pro soukromé uživatele kteří drží krok s nejnovějším vývojem produktů. Struktůra a materiály byly vylepšeny pro vyšší tvrdost a...
5 290 Kč

Počet strun
Nastavitelná rukojeť

• , zakoupeno v Milpe.cz

• Zkusil jsem ho jednou zatím a OK
    • Je to takový težší tank. Polehlou hustou trávu po dešti jsem pokosil se strunou, která byla dodána s křovákem a .....pohoda. Nezakuckal se. Uvidíme jak to půjde s nožem ještě. Bude se testovat.
    • Popruhy je třeba dobře seřídit, aby nebolela záda. Závěsných ok na křoviňáčku je dostatek, cože je fajn.
    • Jako trochu slabší hodnotím plynovou spoušť. Není úplně citlivá a zabírá tak od druhé půlky své dráhy. Ale je to o zvyku a na funkci nemá úplně vliv. Jde spíše o komfort.
    • Jinak nic.

Křovák je v pohodě. Uvídím, jak dlouho vydrží. Ale vypadá to, že je poctivě vyroben, působí bytelně. Možná ani není vyroben v Číně, což je fajn.

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet. Snad bude vše v pořádku.

• , zakoupeno v Elektrochram

• Možnost dobrého vyvážení v postroji díky 5ti závěsným okům vedle se.

První startování chtělo vytrvalost a silnou ruku, ostatní startování už OK.

Typ pohonu
Napětí
0 V
Počet strun
Nastavitelná rukojeť

Struktůra a materiály byly vylepšeny pro vyšší tvrdost a lehkost.

Má 2taktní motor o obsahu 42,7 ccm a výkonem 1.7 hp.

Technické parametry -

• , zakoupeno v Milpe.cz

• Zkusil jsem ho jednou zatím a OK
    • Jinak nic.

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet. Snad bude vše v pořádku.

• Výkonný motor
    • Snadné startování
    • Po třech letech provozu v náročném prostředí a s různými sekáči (ne jedním majitelem) se povoluje příčné madlo
    • Upadl nůž na zkracování struny z krytu
    • Začalo se povolovat celé sání s karburátorem - velká radost :) Přišel jsem na to když to začalo chcípat na volnoběh a začaly kolísat otáčky

Celkově za tu cenu asi ucházející stroj, ale nesmí se moc přetěžovat. Na sekání zahrádky okolo domu ano, na těžší využítí (železniční vlečka a prales okolo ne).

• , zakoupeno v Elektrochram

• Možnost dobrého vyvážení v postroji díky 5ti závěsným okům vedle se.

První startování chtělo vytrvalost a silnou ruku, ostatní startování už OK.

• snad jen výkon motoru k ceně
    • jedním slovem: hrůza, za těch 5000 Kč co jsem za něj zaplatil to nestálo za ty nervy.
    • První věc co nemá Stiga dořešené je ergonomie, měřím 178 cm, co je řekl bych normální výška, po hodině seřizování madla a popruhu jsem si nenašel vhodnou pozici u které bych nebyl shrbený, nebo mně od špatného úhlu řidítek nebolely dlaně, protože motor je těžší než tyčka s nožem, a při sečení musím kosu stále tlačit k zemi, žádná vyvážená poloha prostě neexistuje, to se mně u Husqvarny nikdy nestalo.
    • Motor: nic horšího už snad ani není, on má dobrý výkon, je relativně tichý a úsporný, ale po jednom létě kdy jsem sekal kolem domu strunou, si sám přidával volnoběžné otáčky, potom zase ubíral tak, že motor zhasínal, na zimu jsem motor vyjel do sucha, no a na jaře natankoval a už nenastartoval, hodina tahání za šňůru, ruku mně bolela dva dny, jsem ho odvezl do servisu Stiga, byl v záruce tak ať si s ním dělají co chtějí, po 3 týdnech kdy tam byl mně řekli že mu nic není, jen vyčistili karburátor a seřídili motor, Bezahlen Sie 500 Kč, protože na seřízení se záruka nevztahuje, říkám si Ok. teď už bude vše v pohodě, to se stává, takže jsem loni započal sezonu, jel 2x sečení strunou kolem domu, a začalo to znovu, vysoké otáčky střídaly nízké otáčky, potom už nešel nastartovat vůbec, každý start martýrium a ruka jak Arnold, nastartovat se podařilo jen se sytičem, pokud jsem ho vypnul, motor zhasnul, vztek střídal zoufalství, tak jsem ho naložil, a znovu Stiga servis, tam už jsem byl nepříčetný, musím uznat že se k tomu postavili profesionálně a zdarma mně vyměnili celý motor, což nepředpokládám že by jiný servis u jiné značky udělal, jel jak hodinky, nezatěžoval jsem ho zbytečně, takže mám sice nový motor, ale po 3 týdnech stání ho nemůžu zase nastartovat, svíčka suchá, benzín je nový a čerstvý, dopíšu tuto recenzi kterou píšu ze vzteku, nechám odpočinout ruku, a jdu ho zkusit znovu nastartovat.

Přidejte nějakou tisícovku navíc a kupte si Husqvarnu, protože za ty nervy to fakt nestojí

• , zakoupeno v STIGA-SHOP.cz

Zatím jsem toho moc neposekal.

• , zakoupeno v IBOCZ.cz

• Dostatečný výkon,strunová sekačka zatím nejlepší co jsem měl možnost zkusit
    • Nůž na křoví je slabší kvality,málo ostrý,rychle se tupí.

Slušný výrobek,dobře se startuje.Struna na sečení perfektně zabírá 0,5m.Jako křovinořez s dodaným nožem průměrný,je třeba pořídit kvalitnější