Ryobi RBC36X26B

RYOBI RBC 36X 26B křovinořez s aku motorem se stane vaší nedílnou součástí při práci na zahradě. Ryobi RBC 36X 26B s akumulátorovým motorem o výkonu 36 V. Akumulátor (V/...
8 894 Kč

36 V

• , zakoupeno v anglicky-travnik.cz

• křovinořez - fakt dobrý, výkonný, ale zatím jsem jela menší plochy
    • baterie se nabíjí podstatně déle, než je uvedeno
    • vyžínač má jen jednu strunu a tenkou, nemám zkušenost, tak jsem při nákupu moc nevnímala
    • pro nezkušeného člověka, návod neobsahuje informace, které hledáte a potřebujete

využila jsem už i jako vyžínač i křovinořez

• , zakoupeno v JADAL.cz - Nářadí

• jednoduché sestavení a obsluha
    • pohodlné držení díky postroji
    • lehké ovládání a manipulace i pro křehké ženy
    • výdrž baterie
    • hodila by se někdy aretace na určitých otáčkách

Přístroj funguje dle recenzí, pro běžné občasné práce na zahradě plně nahradí motorové řvoucí a smrdící dvoutakty. Vyvážení u křovinořezu není stoprocentní, ale při té váze se s tím jeden nepere a práce pěkně utíká. Plac plný ostružin a náletů zvládl křovinořec během chvíle.

• , zakoupeno v ROMMAR s.r.o.

Tichý , výborný pro ženy.Mela jsem problém se strunou, když mi najednou zmizelaNastavec na keře jsem ještě nepoužila

Typ pohonu

• výdrž baterie
    • hodila by se někdy aretace na určitých otáčkách

• Dobrá výdrž akumulátoru
  • , zakoupeno v ROMMAR s.r.o.

• Lehký křovinořez, pro menší práce, začištění u plotů a menší plochy.
    • velké plochy limituje kapacita akumulátoru, hodně přerostlou trávu zase výkon motoru.

Dobrá volba, pokud nechcete ano kabel, ani benzín.

• Bez benzínu a oleje, včetně mazání hlavy a taky nečadí. Motor vám nezvoní a neřve dvoutakt do ucha
    • Povystrčena bužírka (krk) od baterie u řiditek jak vede kabel ke spínači. Ale dalo se to opravit povolenim a znovu prikroucenim sroubu u rukojeti. Jak dlouho to vydrží uvidi se. Proto jen 90%

Při rozbalení z krabice jsem se zděsil co jsem to koupil! Říkal jsem si chyba, že jsem prodal STIHL FS85. Tento ryobi na mě působil jak chudý cinsky příbuzný. A parašutistický postroj jako bonus aby dohnali cenu produktu.

Ovšem do té doby než jsem tam dal trojzuby nůž a kroutil jsem hlavou do ceho jdem se nechal zlákat. Šel jsem na zahradu a provedl první zážeh. Stisknutim dvou spinacu mirne semtam pivrzavajicích. Jsem si rikal, fakt dost dobry. Neuvěřitelné fičák a jak to začalo klatilo velmi vysokou trávu s různým naletovym bordelem. Neuvěřitelné.

Struna: bohužel jen jednostranna oproti fs85. Spíše takový vyzinac a chidy příbuzný oproti 2.4. No na trávu max po kolena.
    Na netu jsem dohledat, že se dá dokoupit dvoj struna. Nechapu proc u roho rovnou nebyla :-(

Sekal jsem jen chvíli. Zítra testnu jak dlouho vydrží a dám zabrat struně.

Hodnotím zatím velmi dobře. Jak někdo psal , že musí být u toho zhrbeny. Mám 1.75 m á problém s tím fakt nemam. Detekovat řídítka upravit popruh se závěsem a trada. Výška odpovídá fs85.

Sekání dnes trojzubcem. Výdrž 30 min je fakt žalostně málo.

2. dnesni sekani 20 mim trojzubec takže shrnuto: 3 zuby nůž absolutní propadák 20-30 min to je hodně málo. Ještě zkusím strunu, ale produkt budu asi vracet.

Z přístroje se line smrad asi se něco pálí. Sekal jsem strunu a po nějaké době se z motoru line zapach. Vydrželo to sekat 35 min na strunu.

Dále se mezi nůž a hřídel se namotava tráva.

Pokud se nechcete vydrbat jako já nekupujte to.
    Možná jsem jen trefil na vadný kus.

• - vysoký výkon, zvládne i keře do průměru cca 3 cm
    • - dostatečná výdrž baterie 45 min. - 1 hodina
    • - jednoduché na údržbu
    • - menší hlučnost než benzínový křovinořez
    • - slušné zpracování
    • - špatné vyvážení křovinořezu

Produkt jsem vybral především s ohledem na hmotnost, absenci benzínového motoru, menší hlučnost.

S křovinořezem jsem sekal 2x (s žacím nožem), výkon je dostatečný na sekání husté trávy, křovin, vzhledem k nízké hmotnosi zvládne používat i žena.

Zatím jedinou nevýhodu vidím ve špatném vyvážení stroje - převažuje se směrem dopředu. Tato chyba v návrhu výrobku kazí jinak výborný dojem - proto hodnotím 80%.

• , zakoupeno v ROMMAR s.r.o.

• Nekouří a nehlučí jako benzínové.

Stroj je konstruován pro výšku sekáče max 165cm, to Pygmejové a Japonci splňují. Vyšší člověk nemá na rovině bez hrbení šanci, z kopce se obsluhuje parádně !!!
    Stačilo by, kdyby konstruktér změnil úhel sekací hlavy z 30°na 45-50°, nebo prodloužil tyč křovinořezu o 25cm a mohl by bez problémů sekat i 180cm člověk. Je to tak jednoduché !!!
    O ERGONOMETRII se konstrukce nezajímala. Hlavně , že jsou dodány kšíry jako pro parašutistu, stačí jednoduchý, stavitelný popruh s karabinou.

• , zakoupeno v ROMMAR s.r.o.

• tichý, lehký, dostatečně výkonný, jenom stisknete ovládání a běží - není potřeba složitě startovat, není potřeba dolévat benzín s olejem
    • snad jen kratší výdrž baterie, ale na hodinové sekání v pohodě

výborný stroj, kdo nepotřebuje sekat velké plochy a stačí mu hodina provozu na jedno nabitím tak je to ideální volba
    - nízká hlučnost
    - jednoduché ovládání
    - nízká hmotnost
    - snadná údržba
    - odpadá benzín, olej a vše s tím spojené

• Lehký
    • Účinný
    • Výdrž baterie
    • Zatím nic

Zatím 2x vyzkoušeno (jako strunová sekačka) a 100% spokojenost. Dostačující výkon i výdrž baterie - hustá tráva v drnech, cca půlmetr vysoká - vydrží zhruba 45min. Prosekávání mezi stromky - skoro hodina výdrž.
    Montáž snadná, obsluha pohodlná, určitě doporučuji.