Proteco Fusion 51.06-KR-2

Typ motoru
    dvoutaktní
    Objem palivové nádrže
    0.85 l

PROTECO 51.06-KR-2 křovinořez 2 v 1 (1 krabice)

Křovinořez PROTECO KR 2 (2v1) nabízí svým zákazníkům řešení starostí o údržbu jejich zahrad. Zdařilá kombinace výkonného vysokootáčkového vzduchem chlazeného dvoutaktního motoru o zdvihovém objemu 42,7 cm³ a výkonu 1,25kW právem učinila z křovinořezu PROTECO velmi oblíbeného pomocníka pro každého kutila, či zahrádkáře. Převod hnacího momentu z motoru do převodovky, potažmo žacího nástroje zajišťuje u křovinořezu 2v1 PROTECO kalená ocelová tyč ve tvaru tisícihranu, což významně ovlivňuje nejen bezpečnost, kvalitu přenosu, výkon, ale i celkovou trvanlivost prakticky všech součástí křovinořezu.

Strunová hlava s úderovým mechanismem, který slouží pro odvíjení struny a automaticky se zkrátí o kryt žacího ústrojí na hodnotu pracovního záběru a optimálního vyvážení. Strunová hlava je ideálním nástrojem při sekání a dosekávání kolem pevných překážek, např. obrubníků, dlažby, zahradní květináčů atd. Struna totiž poseče trávu na správnou výšku a poté se díky své pružnosti dokáže překážce přizpůsobit a nepoškodit ji.

Součástí balení křovinořezu 2v1 PROTECO je i ocelový trojramenný nůž (trojzubec), optimální pro sekání zejména stonkové trávy větších ploch, keřů, náletových rostlin, kopřiv a rákosí. Výměna vyžínací strunové hlavy a vyžínacího trojzubce se provádí velmi jednoduše, avšak při zachování maximální bezpečnosti obsluhy. Plně přestavitelná vysoce kvalitní ovládací řídítka s pryžovými ergonomicky tvarovanými prvky a intuitivním ovládáním plynu, poskytuje uživateli křovinořezu 2v1 netušené možnosti variabilního nastavení.

Vysoce komfortní křížový zádový postroj s možností přesunu zámku karabiny, lze křovinořez 2v1 upravit a vyvážit na míru každé postavy tak, aby se práce s křovinořezem PROTECO stala radostí a ne utrpením. Obsah balení: - Křovinořez 2v1 - Vyžínací strunová hlava - Vyžínací trojzubec - Příslušenství pro údržbu

Obsah balení: Křovinořez 2v1                       Vyžínací strunová hlava                       Vyžínací trojzubec                       Příslušenství pro údržbu

2zákazníci nedoporučují produkt

• Klady na křovinořezu jsem nenašel, možná jen bezproblémové starty
      • Zápory jsem naopak našel..

Koupil jsem s dobrou vírou na doporučení známého, kterému jsem důvěřoval. Moje důvěra byla "nahlodána" hned při prvním používání a prohlubovala se s každým dalším, až jsem známeho začal proklínat a používání tohoto "zázraku" se začal vyhýbat.
      Start byl vždy bezproblémový, to je možná jediné plus :-). Po startu šel vždy (ikdyž byl nový, ikdyž byl už párkrát použit) jen cca 20 min, pak se začal dusit. Paradoxně jsem časem přišel na to, že když jsem trochu otevřel sytič, křoviňák šel lépe. Bohužel vždy jsen chvíli. Pak jsem musel pootevřít víc a zase chvíli šel. A pořád dokola, dokud bylo možno sytič otevřít. A když ne, musela se práce přerušit a pokračovat až ten "poklad" vychladnul.. a že je to trochu "naruby" s teplým motorem otevírat sytič? Ono tenhle výrobek je celej jakoby naruby, ono tam nic pořádně nefunguje a když už, ne dlouhodobě!
      Spotřeba benzínu obrovská, výkon pramalý. Jak se "zajelo" do hustší trávy, motor nezvládal (ani když byl studenej, ani se sytičem- aby si někdo nemyslel), takže ubrat na tempu a jen po malých záběrech.
      Motor se hřeje jako blázen! Pozor, nemyslím standartní ohřev, tohle není normální křoviňák, měl jsem jich v ruce vícero a žádnej nebyl takovej ohřívač jako tento. Možná ten výkon kterej nešel do hlavy šel do topení, to by skoro odpovídalo..
      Já si ten krám koupil na posekání 3x ročně asi 400m2, ten zázrak to zvládnul necelých 5 let, pak se zadřel, zaplať pánbůh zato, koupil jsem jinej a důrazně každého varuju, aby si toto zařízení koupil, pakliže ho nechce na parádu, ale na práci.

• Výrobce v návodu povoluje strunu pouze 2 mm (což je takové "hladítko"), ale vysokou trávu tím sekáte na několikrát. Ideální průměr je hranatá 2,4 mm (Neláme se, a seká i tvrdší rostliny).
      • Výrobce nařizuje: Vyžínejte pouze pokud je tráva suchá.
      • Výrobce nařizuje: Trávu vyšší než 20 cm vyžínejte v malých stupních od shora dolů, aby jste předešli předčasnému opotřebení struny, namotávání trávy na hlavu a zbytečnému přetížení motoru.
      • Výrobce nařizuje: Vyhněte se serkání vysoké trávy. Může dojít k namotání trávy na hlavu a hřídel žacího ústrojí.
      • Výrobce dále uvádí: Je efektivnější při vyžínání občas vývézt strunu ze záběru a na několik vteřin uprat plyn, aby se motor trvale nepracoval při maximálních otáčkách a maximálním zatížení a měl čas se ochladit.
      • Ve srovnání s Husqvarnou 135R více než dvojnásobná spotřeba paliva na posekání stejné plochy a se srovnatelnou výškou trávy.
      • Udávaný výkon 1,25 kW je asi měřený jinou metodikou, než u Husqvarny, protože ta u modelu 135R uvádí 1,4 kW, ale pocitově má výkon dvojnásobný.

S tímto křovinořezem (název je zavádějící, sekání křovin výrobce zakazuje) udržuji dva pozemky o celkové rozloze zatravněné plochy cca 490 m2. Po zakopení křovnořezu jsem je téměř dvakrát posekal a před dosekáním se stroj sám vypl a již nešel nastartovat. Reklamoval jsem jej, vrátil se mi s tím, že závada nebvyla zjištěna. Nicméně fungoval... na jedno a půl sekání. Další reklamace, výměna svíčky. Jedno sekání a znovu křovinořez se sám vypl a nešel nastartovat. Dal jsem jej na reklamaci a požaduji vrácení peněz. Nervově jsem již nevydržel a pořídil 3x dražší Husqvarnu 135R. Po prvním sekání jsem to stejné posekal v polovičním čase. Jednoduše zajedu plnou strunou do vysoké trávy a stroj se nezastaví jako Proteco, ale trávu bez zaváhání schroustá. Dříve jsem na jedno sekání zahrady (cca 190 m2) spotřeboval cca 1,2 l benzínu, nyní s Husqvarnou cca 0,4l.

Přísloví: Laciné, dvakrát placené. Evidentně platí i dnes.