Hecht 1442

• dostatečný výkon
    • bylo nutné zkrátit střední část - vypadávala hřídel

po úpravě seče v pořádku

• , zakoupeno v Namir.cz

• ZE SLABÉHO MATERIÁLU pokosová vrtule. nutno zakoupit ze silnějšího materiálu.

Celkově velmi dobrý výrobek.

• , zakoupeno v SekačkyNaTrávu.cz

• kvalita sečení strunovka ok no a co by jste chtěli za kvalitu sečení od křovináku?Hlavní je že vezme koštály !!!!
    • velká opatrnost při sečení stráně - odlétající kamínky.

Strunu jsem ještě nemusil měnit :-))

Typ pohonu
řídítka
Typ motoru
elektromotor
Dělitelná hřídel

Elektrický křovinořez je vhodný pro údržbu zahradního porostu a pomůže Vám právě v místech, kam byste se s běžnou sekačkou nedostali.

Elektrický křovinořez Hecht 1442 je vybaven dělitelnou hřídelí, ramenním popruhem, strunovou hlavou a šiřka jeho pracovního záběru činí 42 cm. Příkon činí 1400 W a hmotnost tohoto stroje je 5 kg.

Technické parametry

• Dělitelná hřídel: ano
  • Hmotnost: 5 kg
  • Pracovní záběr: 42 cm

4zákazníci nedoporučují produkt

• cena, všechno ostatní je naprd
    • nekvalitní použité materiály, životnost max rok.

Zakoupení 2ks. Po 2 týdnech ulomená madla u obou kusů. Po jejich výměně za madla s tlustší stěnou trubky, po zhruba 3/4 roce vyhořel motor. Nůž nic nevydrží, uchycení motoru k hlavní tyči (2šroubky) se vyklepe, strhnou se závity, motor je "navolno" a můžete jen čekat kdy odejde pohon.
    ŠMEJD - u obou kusů ty samé závady - nekupovat.

• možnost složení (ze dvou dílů)
    • relativně tichý chod
    • struna výborně seká
    • po chvilce praskne trubka - pravé držadlo (způsobuje otvor pro kabel blízko středu)
    • neochota k reklamaci (svedou na neodborné zacházení)

Zakoupil jsem tento product, po jednoduché montáži jsem cca 20 minut sekal a prasklo pravé "řídítko". Protože jsem strojař, bylo mi hned jasné, že se jedná o tzv. vrub, který narušuje pevnost material. Reklamoval jsem, ale byl jsem nařčen z chybého používání. Nabídli placenou opravu za 850 CZK. Rozhodl jsem se objednat díl, ale díky uvedení jména, nebyl k dispozici. Přes odbornou prodejnu jsem jej získal za 220 CZK, montáž byla triviální - za 10 min. Pozor: otvor na dílu byl úplně jinde, než namáhané místo. Čili je vidět, že si firma chybu uvědomuje, ale k reklamaci se staví zamítavě.

• , zakoupeno v HECHT

• dobrá cena
    • dostatečný výkon
    • bylo nutné zkrátit střední část - vypadávala hřídel

po úpravě seče v pořádku

• , zakoupeno v Namir.cz

• ZE SLABÉHO MATERIÁLU pokosová vrtule. nutno zakoupit ze silnějšího materiálu.

Celkově velmi dobrý výrobek.

• Vysoký výkon
    • Elektrický stroj - jednoduchá údržba, nulová manipulace se smradlavým benzínem a jeho mícháním se s olejem
    • Mírné designové vady (držadlo)

Se sekačkou jsem prozatím velice spokojen, zejména po výkonové stránce. Musím přiznat, že mám nasekáno pouze asi 2 hodiny, jelikož se mi ulomilo pravé držadlo v místě zeslabení pro průchod kabele. Nové stojí asi 220 Kč + 115 Kč dobírka, ale to asi problém nevyřeší. Proto si ho buď svařím a vyztužím nebo vyrobím ze silnější trubky.

• , zakoupeno v SekačkyNaTrávu.cz

• velká opatrnost při sečení stráně - odlétající kamínky.

Strunu jsem ještě nemusil měnit :-))

• , zakoupeno v NAKO

• Nesmrdí
    • namotávání trávy na hřídeli u struny

Bez údržby

• Nízká cena. Silný motor. Nemá hnací bowden, ale hřídel.
    • Po 150m sečení se ulomila rukověť v místě zeslabení otvorem pro kabel. Strunová hlava silně vibruje. Reklamací rukověti jsem neuspěl, což mě velmi překvapilo. Reklamaci posuzoval přímo hlavní distributor (Werco). Servis není zrovna odborně na výši. Náhradní díl je silně předražen. Zkracování struny je tak zpracované, že hrozí ulomení nože nebo ulomení krytu. Jednotlivé díly nepasují je potřeba hrubší síly při sestavování. Návod i vyobrazení na krabici popisují zcela jiný (zpracování) křovinořez. Jedná se o klamavou reklamu.

Rukověti jsou půlené a stejné levá i pravá. Kdo není zrovna zručný a nechce se patlat s novými řidítkami, což bych doporučoval objednejte si druhou stranu bez otvoru. Jinak cena 1m trubky 18x1,5 vyjde do 30kČ. Výměna strunové hlavy za libovolnou neznačkovou bez bočního házení je ještě výhodná. V žádném případě nekupovat přes e-shop, je skutečně nutno minimálně protočit.Doporučuji se pohlédnou po obdobném vyžínači. Tento stroj bezpečností neoplývá.

• Nízká cena, velký výkon.
    • Nekvalitní materiál, konstrukčně poddimenzováno.

Po posečení cca 1000 m2 se ulomila pravá rukojeť. Ta je nevhodně zeslabená příliš velkým otvorem na prostrčení kabelu. Po dalších cca 500 m2 se ulomil ochranný kryt (kovový plech, který kryt drží). A po dalších cca 300 m2 se zničila plastová strunová hlava.
    Přesto jsem spokojen, rukojeť (držadlo) jsem si zhotovil z ocelové trubky 18 x 1,5 mm a teď budu zkoušet ocelovou hlavu. Za ty necelé dva tisíce to stálo. Připomíná mi to minulý režim, kdy se takovéto výrobky označovaly jako DoDo (Dodělej do Doma).

• Nemám více skušeností než jednu zásadní vis níže
    • Při prvním použití tohoto křovinořezu mne málem usmrtíl. V prvém držadle byl skřípnutý kabel a proud. Křovunořez po dvou minutách sekání začal probíjet.Jednání při reklamaci u společnosti Mikosoft s.r.o. arogantní. Prosím pozor na tuto závadu

Možná že dobrý ale nebezpečný.