Hecht 127 BTS

dvoutaktní
Dělitelná hřídel
Objem palivové nádrže
0.8 l

• , zakoupeno v OK ZAHRADY s.r.o.

• dle očekávání
  • , zakoupeno v Servis zahradní techniky

• Poměr výkon/cena, snadná ovladatelnost, v případě potřeby dostupný servis i náhradní díly
    • Páčka ovládání plynu je velice úzká, měla by mít větší pogumovanou plochu. Přenos vibrací do pravé ruky by mohl být menší.

Podle mne tento výrobek patří mezi levnější. To ale na vnějším provedení není rozhodně znát. Má pěkný dizajn, robustní zpracování. Hodí se pro každou práci na zahradě.
    V návodě k obsluze jsem postrádal podrobnější popis navinutí struny na cívku. V tomto mi pomohla videoukázka na YouTube. Obsluhu i práci s tímto křovinořezem zvládne i méně zkušený člověk. Kvalita posečení je závislá od zkušenosti uživatele ale i od typu sečeného porostu.

• Cena odpovídá kvalitě

Zatím nevyzkoušel jsem, sníh by to nebralo. Přesto věřím
    že spokojenost bude určitě v sezónu. S dřívějším výrobkem od jiného dodavatele jsem spokojen nebyl.

Typ pohonu
dvoutaktní
Dělitelná hřídel
Objem palivové nádrže
0.8 l

Praktický a lehký motorový křovinořez se záběrem 25,5/43 cm a výkonem 0,75 kW (1,1 HP) se strunovou hlavou a kovovým kotoučem. Hmotnost 6,5 kg. Obsah motoru 25,4 cm3. Praktický a lehký motorový křovinořez se strunovou hlavou a kovovým kotoučem. Stroj je vybaven 2taktním benzínovým motorem o výkonu 0,75 kW (1,1 HP), který si spolehlivě poradí i s hustším porostem. Díky kvalitnímu úhlovému převodu je výkon bezpečně a spolehlivě přenášen na žací ústrojí. Pro snadnější startování za studena je motor vybaven primerem (podávacím čerpadlem paliva do karburátoru) a sytičem.

Záběr sečení je 25,5/43 cm dle použitého nástroje - stroj je vybaven kvalitním tříramenným kovovým kotoučem a dvou-strunovou poloautomatickou hlavou s odřezávačem struny – je-li struna opotřebovaná, stačí roztočenou strunovou hlavou poklepat o zem a struna se automaticky prodlouží. Odřezávač ji pak automaticky upraví na potřebnou délku. Během sečení tedy nemusíte neustále ručně strunu prodlužovat.

Pro pohodlné a bezpečné držení při práci jsou madla rukojeti ergonomicky tvarovaná a opatřená protiskluzovou vrstvou, spínač plynu je také vybaven pojistkou. Celá rukojeť se dá nastavit do optimálního úhlu dle postavy uživatele. Díky nízké hmotnosti jen 6,5 kg a nastavitelnému ramennímu popruhu pro zavěšení je práce s křovinořezem příjemná a zbytečně nevysiluje.

Pro lepší skladování a transport je stroj vybaven snadno dělitelnou hřídelí, díky které jej lze v rychlosti složit na polovinu. Součástí balení je také drobné nářadí pro výměnu kovového kotouče a strunové hlavy.

Technická specifikace:

• Velmi dobrá cena
    • Startuje vyborne
    • lehky
    • funkční
    • žací niž funguje dobře na křoviny
    • Víčko nadrže má tendenci se šroubovat přez zavit..

Křovinořez hecht 127 mám již 9 let a zu tu dobu jsem vyměnil jenom primer (čepovák) a zapalovací svíčku .Mohl jsem si koupit o třídu silnejší stroj.Při vyšší travě stráci dech..Jinak plně funkční křovinořez a zdá se i kvalitní motor .

• , zakoupeno v OK ZAHRADY s.r.o.

• dle očekávání
  • , zakoupeno v Servis zahradní techniky

• Cena odpovídá kvalitě

Zatím nevyzkoušel jsem, sníh by to nebralo. Přesto věřím

• Téměř zadarmo
    • Lehký
    • Tichý
    • Funkční
    • Nůž na zkracování strun uletěl

Lehký, funkční ,dobře startující křovinořez za bezkonkurenční cenu.Používám dva 3 roky a kromě ulítlého nože struny OK.

• už jsem se vyjádřil

celková spokojenost

• Jedině tak co je cena že je lakavá
    • skoro vše

Rodiče kupily tento křovinořez na pokosení male zahrádky i přes mé urgence že je to čína....po cca 0.30 min kosení stroj zdechne a nejde nastartovat nepomůže ani 2 hodinová přestávka...v servisu Hecht byla vymněněna svíčka a skontrolován karburator a stejně to nejede......nikdy nic motorového od Hechtu to si radši připlatte

Hecht (značka)

Dobrý den
    HECHT 126 BTS je jeden z námi nabízených nejslabších benzínových křovinořezů. I tak je jeho výkon dostatečný pro hobby použití na zahradě, rozhodně však není vhodný pro sečení rozlehlých neudržovaných ploch. Motor s objemem 26 cm3 není určen pro soustavné podávání potřebného vysokého výkonu dlouhé sečení přerostlé suché trávy plné náletových dřevin na nepravidelně udržovaných pozemcích. Takto malé křovinořezy jsou určeny především pro úpravu a sečení menších hůře dostupných ploch okolo domu.
    Nejčastější příčinou problémů se startováním a provozem je používání paliva, které má majitel stroje připravené v kanystru někdy i dlouhé měsíce. Jako první totiž zdegraduje olej - pokud je v benzínu déle než 12 dní, ztrácí mazivost. Motor pak špatně maže, přehřívá se, nadměrně se opotřebovává a v extrému dochází k jeho zadření. Proto by se palivová směs měla míchat těsně před použitím. Další příčinou problémů pak bývá biosložka, která se dnes přidává do benzínu. Pokud necháte mimo sezónu palivo v nádrži po několik měsíců, ethanol na sebe váže vodu, sráží se v gumový gel, který není možné snadno odstranit. Ucpává palivový systém, kanálky v karburátoru, spolehlivě odstranil lze jen mechanicky.
    Doporučujeme proto nechat stroj opětovně seřídit a zkontrolovat a používat jej přiměřeně tomu, k čemu je určen. Zároveň je nutné používat jen čerstvě namíchanou palivovou směs oleje a benzínu v poměru 1:40, nikdy ne starší 14ti dní.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• lehký,levný
    • při prvním spuštění se ulomil zařezávací nůž struny z plastového krytu
    • pozice "řidítek" mi nevyhovuje, na levou ruku příliš krátké, naráží do rozkroku, pravá daleko od těla, to může být ale individuální pocit
    • moc tvrdé gripy

Můj původní Homelite HBC 26 SB jsem zničil, takže jsem hledal rychlou alternativu. Řidítka a popruh jsem si přendal z původního . Automatické poklepové vysunování struny - již jsem dvakrát rozebíral cívku, jelikož byla struna v navinutí "zakouslá". Nevím jak dlouho vydrží zavírací mechanismus strunové cívky - plastový kryt se pouze "zacvakne" přes plastovou zarážku, která se musí při otevření nožem nebo šroubovákem vypáčit. No uvidíme.

Na vyžínaní kolem plotů stačí.Jinak si myslím, klasický příklad levného produktu pro blízký středovýchod Evropy , na západ od našich hranic by byl vzhledem k rozmanitosti nabídky zřejmě neprodejný.

K pobavení - zvuk motoru mi silně připomíná zvuk motoru
    " kozího dechu " z mládí.

• snadně startování
    • vcelku bytelná konstrukce
    • ovladatelnost
    • kvalita zpracování
    • dobrý krouťák
    • nejlepší poměr ceny výkon
    • pevná dělitelná hřídel
    • zatím nic, doufám, že to tak dlouho zůstane

Zatím jsem s tímto křovinořezem sekal jen jednou asi 30 minut, koupil jsem si ho pouze na dosekávání po zahradě, kam se nedostane sekačka, kvalita odpovídá ceně, výkon na dosekávání dostatečný na rozsáhlejší práce mám Oleo mac 753 t a to je pořádný macek, ten díky své hmotnosti není tak obratný a hodně jsem se s ním zapotil, protože máme celkem členitou zahradu a jenom obsekání všech zákoutí mi zabere cca hodinu, takže jsem potřeboval něco lehkého a zatím jsem vcelku spokojen, více ukáže čas, ale i kdyby vydržel 3-4 roky, tak za tu cenu je to perfektní. Před použítím všem radím si pořádně zkontrolovat dotažení všech šroubků.

• , zakoupeno v Stavebniny Stupka

• hmotnost