Dolmar MS 4510

Blokovací zařízení : ANO
Nádrž / pohonná látka : 1,0 l
Hmotnost : 7,9 kg

Popis:

Pro profesionály - pro každé nasazení
vysoký výkon při nepatrné váze
lehký start každém počasí
multifunkční držadlo s integrovanými elementy obsluhy
účinné tlumení vibrací pro pohodlnou práci
kompletní, profesionální příslušenství
uznaný FPA-/DLG
s dvojramenným XX nosným popruhem.

• , zakoupeno v naradidamal

• Filtr vzduchu
    • Popruhy

• dobrý výkon vzhledem ke kubatůře,velikosti i hmotnosti,a též pořizovací cena za 13500,- ,dobrá pojistka na výměnu nářadí na kloubu,dobrý nastavení nářadí na svahu. dobrý prostě profi
    • Antivibrační systém horší kvality než u Husqarny či Sthlu.Rovněž chybí profi matice na manipulaci řidítek.takhle musím mít po ruce klíč.

Dobrý křovinořez na profi použití vzhledem k ceně.Ale ve standartní výbavě jsou nosné popruhy XX neprofesionální.používám proto z předešlého křovinořezu.Také neprofesionální je dodaná standartní strunová hlava,musel jsem si objednat profi.A po třech týdnech používání mi prasklo plynové lanko,což by se stávat na profi nemělo.Jinak uvidíme co bude dál...když mě to živí.Dělám s křovinořezy přes dvacet let.Dolmar jsem zkusil proto,protože Husqarna ted dělá křovinořezy a pily profi se vstřikováním a tomu zatím nevěřím!.Karburátor je karburátor.když si to můžu seřídit v lese sám!

• , zakoupeno v nářadí profi.cz

Dobrý poměr cena-výkon.

• Velke pro je cena,dobra kvalita,funkcnost,velky vykon,snadne startovani,profi masina,nadrz na 1-litr paliva,nizke vibrace,hlavne pri praci.
    • vysoka hmotnost,ale stejna,jako u stroju podobneho vykonu.

Kazdy by mel v prvni rade vedet,jakou praci,jak narocny porost sekat chce,jakou plochu a podle toho vybrat stroj.Dolmar 4510-je profi znackovy stroj,ktery ve svem vykonu nema cenou konkurenci.Vykon 2,3KW zajistuje dostatek sil pro nejnarocnejsi nasazeni stroje,motor,ktery pri metr a pul vysoke trave neubere,.neztraci otacky,prace jde od ruky,je sice tezky,je to pro poradneho chlapa,nosite velkou vahu,pocitejte,ze o dve cca. kila vice,proti krovinorezu stredniho vykonu,vaha,tj.pro mne jedine negativum toho stroje,ac je srovnatelna s vahou stroju stejneho vykonu,ale o to drive mate praci v nejnarocnejsim porostu hotovou ma nizke vibrace v zatezi,nemate vyklepane ruce.Ma velkou nadrz,netankujete tak casto,dlouhou hridel ulozenou v deviti mistech,velky radius.Hluk je srovnatelny s vetsinou krovinorezu podobneho vykonu,konstrukce motoru..Podepisuji to,co napsal muj predchudce zde.Dobre startuje,motor jde pekne,obzvlaste po zabehu,moznost natocit reznou hlavu o 45-stupnu.Secete svah,masinu mate rovne a reznou hlavu si natocite o 45-stupnu.Zvladne i prorezavku stromku v lesni skolce.Jednoducha,prakticka masina,dric,ktery nezna pardon.Na utazeni riditek nema motylek,ale musite pouziti klic,coz je nevyhoda,ale klicem potrebujete mensi silu k dotazeni a utahnete to poctive.S tim motylkem potrebujete vetsi silu ke kvalitnimu dotazeni,ale nepotrebujete klic.Ma dobre vyresenou aretaci rezne hlavy pomoci koliku umisteneho primo v hlave.Popruhy jsem u toho mel prumerne,Dolmar dela lepsi,ale asi prodejce kvuli cene dal popruhy prumerne.Kit tvori rezny kotouc,strunova hlava automaticka,3-zub,kryty nastroju a naradi,klice.Pokud jde o kapotaz,nikde nic necni,nebudete plastem o nic zachytavat,slusny plastDoporucuji vsem,kteri potrebuji kvalitni znackovou profi masinu o velkem vykonu,pro nejnarocnejsi prace,velke plochy,Ted momentalne za hodne dobrou cenu.

• 45 kubíků dává stroji dostatečný výkon
    • robustní zpracování
    • nízké vibrace
    • profi třída
    • úhlový převod
    • oproti menším bratříčkům je těžší - méně vhodný pro ženy
    • spíše průměrné popruhy
    • celkem hlučný oproti menším strojům (srovnatelný s ostatními profi stroji)

Tento stroj mám druhou sezónu a jsem maximálně spokojený. Udržuji s ním dvě zahrady - 3500 a 2500 m2. 45 kubíků dává dostatečný výkon. Na bodláky, keře a jiný vytrvalý neřád doporučuji trojlistý nůž - houští, maliny a drobné stromky bere bez zaváhání. Na ostatní běžnou trávu doporučuji kroucenou strunu. Při koupi si dejte pozor jakou dostanete hlavu pro strunu - prodejci s oblibou dávají hlavu pro slabší strunu. Vyžadujte ale hlavu pro silnější strunu (mě se to povedlo uhádat).

Seřízení: z výroby byla nastavena bohatá směs a stroj dost zřal. Nechal jsem seridit v servisu zhruba po 30 nadrzich. Pilovy list ani jine nastroje jsem bohuzel nezkousel.

Negativa: stroj je pomerne tezky - osobne mi to nevadi, nejsem zadna susinka, ale treba pro zenu by asi nebyl to prave. stroj je celkem hlucny - nutne chranice sluchu. Tim negativa konci.

Praktice tipy: velmi se mi osvedcila ochranna prilba se sklopnym stitem z jemneho pletiva (nemlzi se). Pouzivam jak pro praci s krovinakem, tak pilou) a nekolikrat zachranila bryle i oblicej pred odrazenym kamenem. Dobra je i kroucena struna, ktera je velmi ticha (coz je k nicemu, kdyz rve motor), ale hlavne subjektivne lepe seka. Nekolikrat se mi u 2,5mm struny stalo, ze pri seceni mokre travy dochazelo k "spekani" struny uvnitr hlavy. Je to pravdepodobne extremni zatezi, kterou struna za mokra prochazi. U 3mm struny se mi to (zatim) nestalo. Popruhy, ktere jsem dostal spolu s krovinakem jsou spise prumerne. Mam cele cerne nylonove. V navodu byly vyobrazeny lepe vypadajici s kulatym zapinanim na hrudi, ty ale v baleni nebyly.

PS. K takto výkonnému křoviňáku je naprosto nezbytné odpovídající ochranné oblečení! Předím jsem měl nějakého slaboučkého Partnera - nebyl problém sekat v kraťasech. Na něco podobného s tímto strojem zapomeňte. Odražený kámen vás poraní do krve