Damaster KR521

43 cm
    11.5 kg
    Typ rukojeti
    řídítka

Benzínový křovinořez se silným 2taktním motorem o objemu 52cm3, max./jmenovitý výkon 2,2/1,4 kW, otáčky 7500/min. , palivová nádrž 950ml, zesílená nosná tyč, součástí balení je rychlonavíjecí strunová hlava pro strunu o průměru 2,4 mm se záběrem 43 cm, 2 kotouče se záběrem 25,5 cm - žací 3zubý a pilový 40zubý, dvojitý zádový popruh, hmotnost 8,4 kg

• Objem motoru: 52 ccm
    • Objem palivové nádrže: 950 ml
    • Průměr vodící tyče: 42 mm
    • Hmotnost stroje: 8,4 kg
    • Rozměry balení (cm): 185×32×21
    • Obsah balení: rychlonavíjecí strunová hlava, 3zubý kotouč, 40zubý kotouč, dvojitý zádový postroj s plastovým chráničem, nářadí pro montáž, nádobka pro míchání paliva
    • Velice výkonný benzinový křovinořez, osazený 2-taktním, vzduchem chlazeným, jednoválcovým motorem o objemu 52 ccm, max. výkon motoru 2,2 kW, jmenovitý výkon 1,4 kW, šíře záběru struny 43 cm, jednoduše vyměnitelná struna bez demontáže hlavy 2x 2,4mm, poklepem o zem se struna sama vysune na potřebnou délku, záběr kotouče 25,5 mm, poloautomatická strunová hlava s rychlonavíjením, jmenovité otáčky 7500 ot./min., max. otáčky 9500 ot./min., objem palivové nádrže 950 ml, nadstandardní průměr vodicí tyče 42 mm, velký vstupní otvor pro mazivo převodů 8mm a mazání je proto komfortnější, než u jiných křovinořezů s malým otvorem, pevné uchycení řidítek s možností nastavení sklonu dle potřeby, snadný přístup k vzduchovému filtru, hmotnost 9,4 kg, rozměry balení (cm): 185 x 32 x 21, obsah balení: speciální poloautomatická, rychlonavíjecí strunová hlava, motor, 3-zubý kotouč 3T, 40-zubý kotouč 40T, dvojitý, nastavitelný zádový popruh, díky němuž se váha lépe rozloží na celý trup a práce je tak ihned příjemnější, nářadí pro montáž v textilním pouzdře.

1zákazník doporučuje produkt

• Silný motor
      • Jednoduché startování
      • Špatná kvalita provedení
      • Řídítka nejdou pořádně dotáhnout
      • Dodávané popruhy se povolují
      • Dodané nože jsou bláto po prvním sekání vysoké trávy se ohnul
      • Nádoba na míchání paliva netěsni
      • Návod na montáž je ze staršího modelu
      • Hlava na strunu se po prvním sekání rozpadla
      • Poměr paliva a oleje je neskutečný
      • Rychle přehřívání

Koupil jsem ho od firmy EVA.CZ
      Po montáži a prvním nastartování to dymilo jak tovární komín.
      Po hodině práce sekání tráví kolem plotu byl motor tak horký že na něm nešlo udržet ruku.
      Při druhém použití kdy jsem setkal metrovou trávu nožem cca10m čtverečních se nože ohli a motor zase horký.
      Po dalších pár použitích začal být motor hlučný a vibrace narůstají.
      Po cca 5 motohodinach se začal dusit motor a odněkud začalo téct palivo což jsem zjistil tak že jsem měl záda mokré od benzínu.
      Následovala reklamace i ze zaslaným videem jak palivo teče.
      Po měsíci čekání reklamace neuznana závada nebyla zjištěna servisní technik stroj seřídil a zaslal z5.
      Po opětovném doliti paliva jsem ani nemusel startovat a palivo teklo proudem.
      Následovalo další video a další reklamace a měsíční dohadování o vrácení peněz z důvodu nedodržení první reklamace dle občanského zákoníku.
      Po necelém meči i mi napsali že servisní technik závadu nenašel a že chyba byla špatně nasroubovane víčko nádrže.
      Po dalším dohadování přes email z EVA. CZ že víčko nádrže nemůže být příčinou protože i na videu je nahoře jsem již pritvrdil a pohrozil soudem a nahlášení na ČOI semnou paní přestala komunikovat a předala slovo nějakému pánovi který se stále opakoval jako zasekla deska.
      Když už mi došla trpělivost tak jsem jim poslal vicuc zákoníku o reklamaci tak se pan rozhodl že to zajde skontrolovat osobně.
      Po 10 minutách přišla odpověď že nádrž zase teče.
      Takže shrnutí servis je na ho.... a pan z obchodu na to přišel hned.
      Po této zkušenosti si od této firmy EVA. CZ nekoupím ani párátka.

• Kvalita zpracování
      • Startování - naprosto bezproblémové, na první škubnutí
      • Chod a funkčnost naprosto perfektní
      • Vysoký výkon
      • Kšandy- přes obě ramena, s polstrováním, plastovým chráničem boku, pojistkou
      • V sadě struna, trojnůž a pilový kotouč (z toho mám trochu vítr :D )
      • Seřízené z výrovy, není nutné štelování jako u Hechtu, takže šlape dokud nedojde benzín :)
      • Nářaďová sada v zapínací "ledvince" a když píši sada, myslím opravdu sada, né jen svíčák :)
      • Dost stručný návod na složení
      • Návod je z verze KR52, tahle upgradeovaná verze má lehce jiný systém montáže hřídele, ale kouknete a vidíte, není to hlavolam :)

Tak nějak jsem nevěděl co čekat, ale byl jsem opravdu velmi mile překvapen. Přeci jen se strojem do tří tisíc je to hodně velká loterie. Byl jsem zařeknutý, že nekoupím už nikdy nic od Hechtu (měl jsem od nich pilu a prakticky jsem si jí musel štelovat jak pionýra).
      Kupoval jsem jí v Evě na Mělníku, dostal jsem dvě krabice, jednu s motorem a příslušenstvím, druhou s hřídelí. Vše kvalitně zabaleno.
      S montáží je to tak, že návod je na starší verzi KR52, ale s tím si snad každý poradí :)
      No a po smontování a nalití benzínu nastala ta paráda. Sytíč, nacucat cucákem, škubnout a jede. Po cca 10 vteřinách ohřejvání chcípne, takže vypnout sytič, škubnout a jede dokud jí nedojde benzín.
      Samoodvíjení struny funguje skvěle, má i zakracovací kudlu na chrániči což je fajn (číňani na to u hechtů moc nehrají). Vibrace do rukojetí jsou minimální. Vzdálenost, úhel, šířku si můžete nastavit, stejnětak i umístění těžiště.
      Kšandy jsou naprosto OK. Popruh u pojistky se mi sice po 2h práce urval, ale to byla moje chyba, tak jsem ho expresně zašil a jelo se dál.
      Shrnutí - za tři tisíce nějak nechápu jak to ti kluci čínský dokáží takhle pěkně vyrobit a dovézt sem. Všechno totiž pasuje, všechno funguje, všechno startuje... Plasty jsou parádní, konstrukce také (žádný samořezný do plastů jako u Hechtu).
      Za mě velice solidní kup.